Jak być zorganizowaną osobą?
Artykuły

Kilka sposobów, aby stać się bardziej zorganizowaną osobą

Jeśli chcesz stać się bardziej zorganizowaną osobą, musisz być realistą. Jeśli chcesz natychmiast zrobić porządek na swoim biurku, prawdopodobnie nastawiasz się na porażkę. Zamiast tego staraj się wprowadzać małe zmiany, które możesz utrzymać przez dłuższy czas. Nie musisz przemeblować całego swojego życia w jeden dzień. To jest proces. Jeśli czujesz się przytłoczony lub wyjątkowo zdezorganizowany, rób to krok po kroku. Nie zrobisz żadnego znaczącego postępu, jeśli będziesz próbował zrobić wszystko na raz. Będziesz się tylko stresować i pogorszysz sprawę. Zacznij od czegoś małego, a następnie rozbudowuj to każdego dnia.

Może masz tendencję do pozostawiania swoich ubrań na podłodze zamiast wrzucania ich do kosza na pranie. Kiedy kładziesz swoje ubrania na podłodze każdego dnia, może się wydawać, że zmiana tego zachowania jest zadaniem nie do pokonania. Zacznij od małych kroków, umieszczając swoje ubrania w koszu zaraz po ich zdjęciu. Nie ma znaczenia, czy są brudne czy czyste, po prostu włóż je do kosza. Gdy to staje się nawykiem, ty możesz wtedy pracować twój sposób up umieszczać one w koszu na pranie.

zorganizowana osoba

Jak być zorganizowaną osobą? 3 kluczowe rzeczy o których musisz pamiętać

Bycie zorganizowanym to nie tylko kwestia tego, gdzie kładziesz swoje rzeczy. Chodzi również o to, jak radzisz sobie ze swoimi emocjami, myślami i codziennymi zadaniami. Oto trzy kluczowe rzeczy do zapamiętania, jeśli chcesz stać się bardziej zorganizowany:

  • Poświęć czas na refleksję - Kiedy czujesz się spieszony i niezorganizowany, łatwo utknąć w schemacie myślenia, który może utrudnić wyjście z tego cyklu. Poświęcenie czasu na refleksję nad tym, co dzieje się w Twoim życiu, może pomóc Ci wyjść z tej rutyny i dokonać zmian.
  • Bądź uważny na swoje myśli - Nie musisz być ekspertem od medytacji, aby być uważnym na swoje myśli. Wystarczy być obecnym i świadomym swoich myśli i zrobić krok do tyłu od nich, gdy są one niegodne. Bycie uważnym może pomóc Ci stać się bardziej zorganizowanym poprzez zapobieganie przytłoczeniu przez negatywne myśli.
  • Podejmij działanie - Jeśli czujesz się niezorganizowany, to może być kuszące, aby uniknąć wszelkich zadań, które zwiększą poziom stresu, ale to są właśnie te rzeczy, które trzeba podjąć działania na. Niezależnie od tego, czy chodzi o uporanie się ze stosem papierów czy wyczyszczenie szafy, rozpoczęcie tych zadań pomoże Ci poczuć się mniej przytłoczonym i swobodniejszym.

Jak być zorganizowaną osobą? 5 nawyków które pomogą Ci w lepszej organizacji

Nie tylko nieporządni ludzie mają niższą samoocenę, ale są również mniej produktywni i bardziej podatni na rozproszenie. Jeśli jesteś gotowy, aby stać się bardziej zorganizowany, oto pięć nawyków, które możesz zacząć włączać do swojego codziennego życia, aby cię tam dostać.

  • Uporządkuj swoje priorytety - Jakie są najważniejsze zadania w Twoim życiu w tej chwili? Jeśli nie wiesz, prawdopodobnie będziesz się rozpraszać i częściej zwlekać. Jeśli nie wiesz, do czego dążysz, będziesz mniej zmotywowany i produktywny. Dostać swoje priorytety prosto i będziesz bardziej prawdopodobne, aby pozostać zorganizowany.
  • Przyjmij zasadę 80/20 - Zasada ta mówi, że 80% Twoich wyników pochodzi z 20% Twoich wysiłków. Innymi słowy, lepiej skupić się na najważniejszych zadaniach i olać resztę, zamiast robić po trochu wszystkiego.
  • Znajdź czas na wszystko - Nie pozwól, aby do Twojego harmonogramu wkradły się nieistotne zadania i spotkania. Jeśli nie masz na coś czasu, nie umieszczaj tego w swoim harmonogramie. To pomoże Ci pozostać zorganizowanym, a także uchroni Cię przed poczuciem przytłoczenia.
  • Zrób rutynę - Rutyny są fantastyczne, aby pomóc Ci pozostać zorganizowanym. Jeśli masz codzienną rutynę, będziesz wiedział, kiedy oczekiwać pewnych zadań i będzie mniej prawdopodobne, aby zwlekać, ponieważ będziesz wiedział, co musisz zrobić.
  • Bądź elastyczny - Bez względu na to, jak bardzo jesteś zorganizowany, wszystko może pójść nie tak. Kiedy tak się stanie, musisz być na tyle elastyczny, aby dostosować się do sytuacji. Być może będziesz musiał zmienić swoją codzienną rutynę lub przełożyć pewne zadania. Lepiej być elastycznym niż utknąć w martwym punkcie z powodu zbytniej sztywności.