Jak z sukcesem wypromować i sprzedać swój pierwszy produkt online?

Dzisiaj wpis z cyklu #Ty pytasz, Ja odpowiadam, w którym odpowiem na pytanie Margo. Jak z sukcesem wypromować i sprzedać swój pierwszy produkt online.

Zacznę od tego czym jest sprzedaż, a sprzedaż to proces często wielotygodniowy lub wielomiesięczny, na który składa się:

  1. Badania rynku przeprowadzane podczas tworzenia produktu na grupie docelowej – czyli pytanie się o wszystko co związane z produktem i umożliwienie swoim klientom decydowania o zawartości i ostatecznym wyglądzie oraz funkcjonalności produktu – spójrz na działania Oli Budzynskiej (Pani swojego czasu), która ściśle współpracuje ze swoimi klientami dzięki czemu daje im dokładnie tego, czego chcą.
  2. Darmowy content, dzięki któremu zbudujesz relację z klientami, a oni nabiorą do Ciebie zaufania i polubią Cię. Wszystko co nie jest chlebem i wódką nie jest produktem pierwszej potrzeby, dlatego, żeby z sukcesem sprzedać należy zdobyć zaufanie i sympatię grupy docelowej – Michał Szafrański przez 4 lata dawał darmowy content zanim z ogromnym sukcesem sprzedał swoją książkę: Finansowy Ninja
  3. Pokazanie klientom, że produkt dokładnie spełnia ich potrzeby, oczekiwania i rozwiązuje problemy, dlatego warto na niego wydać kasę. A żeby zrobić to dobrze to patrz punkt 1 i 2

Kiedy pojawi się w Twojej głowie pomysł na produkt, od razu wyjdź z nim do swojej grupy docelowej i zapytaj co o tym sądzą. Od tej chwili zaczyna się promocja i sprzedaż Twojego produktu. Jak przeprowadzić badanie rynku? – odpowiedź znajdziesz w tym WPISIE i w tym FILMIE.

Umożliwiając klientom decydować o wyglądzie, funkcjonalności, zawartości, a nawet opakowaniu czy sposobie płatności, wprowadzając ich na zaplecze swojej firmy i pokazując jej działania od kuchni: Zobacz robimy to dla Ciebie i tak, jak chcesz!, sprawiasz, że stają się współtwórcami, a  kto nie chciałby posiadać swojego dzieła?

I pamiętaj o najważniejszym! Przycisk KUP TERAZ i klikniecie w niego to nie sprzedaż, a tylko zamknięcie sprzedaży i nie dojdzie do tego, jeśli nie zbudujesz z klientami relacji i nie wzbudzisz ich zainteresowania, zaufania i sympatii.

Chcesz poznać więcej szczegółów i przykładów, wejdź na mój kanał na Youtube, gdzie odpowiadam na pytanie Margo przywołując kilka przykładów, jak prawidłowo promuje i sprzedaje się z sukcesem produkty – KLIKNIJ i przejdź na YT i koniecznie dołącz do zamkniętej grupy na FB Akademii Kreatorek, gdzie co wtorek i czwartek odpowiadam na Twoje pytania: KLIKNIJ, by przejść na grupę.

Masz pytania dotyczące budowania opłacalnego biznesu, by mieć więcej czasu dla bliskich i siebie oraz pieniędzy na podróże, wymarzony dom  i inne luksusowe przedmioty? Pytaj śmiało, bo kto pyta nie błądzi 🙂

Vika Nova