Avatar idealnego klienta – najważniejszy dokument w firmie.

Od razu możesz spytać, a niby dlaczego najważniejszy? Odpowiedź jest prosta: ponieważ zawiera wszystkie informacje o Twoich klientach, a to właśnie dzięki nim zarabiasz.

Avatar idealnego klienta to formularz składający się z 6 pól i wypełniony z odpowiednim zaangażowaniem, dokładnie i starannie gwarantuje, że:

  1. Będziesz wiedziała dokładnie ile lat, gdzie mieszkają, jaki mają status społeczny, materialny, rodzinny, Twoi klienci
  2. Gdzie spędzają czas z obowiązku, ale tez dla przyjemności.
  3. Ile zarabiają, jakie są ich możliwości finansowe i ile są w stanie zapłacić za Twoje produkty.
  4. Jakie mają problemy, oczekiwania, pragnienia i czego nie chcą.
  5. Jakie mają obiekcje i przekonania.

A te bardzo szczegółowe informacje pozwolą Ci:

  1. Tworzyć produkty pod konkretne oczekiwania, potrzeby i problemy Twoich klientów, dzięki temu chętnie będą kupować.
  2. Umieszczać ofertę skierowaną do odpowiednich ludzi w odpowiednich miejscach, po prostu tam gdzie faktycznie oni są. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i nerwy.
  3. Wyceniać produkty tak, żeby Twoi klienci byli w stanie zapłacić za nie, a Ty nie czuła się okradziona.
  4. Pisać ofertę i materiały promujące językiem swoich klientów, by były dla nich atrakcyjne i zrozumiałe, a oni znajdowali w nich to, co jest dla nich ważne.

Jeżeli jeszcze nie stworzyłaś takiego dokumentu ( a właściwie tyle ile masz segmentów w swojej grupie docelowej) i nie wiesz, jak się za to zabrać, zapraszam na video szkolenie Jak stworzyć avatar idealnego klienta?, gdzie krok po kroku pomogę Ci wypełnić ten dokument.