5 powodów dlaczego budując swój biznes warto być również offline.- Joanna Suchocka

Joanna Suchocka Strefa Kobiet

Joanna Suchocka Strefa Kobiet

Jeśli poważnie myślisz o rozwoju swojego pasjo-biznesu, o szerokiej promocji, i dotarciu do grupy docelowej ze swoimi produktami lub usługami, prędzej czy później zaczniesz się zastanawiać nad jego promowaniem poprzez warsztaty, spotkania, albo bardziej spektakularnie – Eventy.

A skąd to wiem? Bo w dzisiejszych czasach, gdy osób robiących podobne produkty, świadczących podobne usługi jest cała masa, trudno przebić się reklamując jedynie swoje usługi w social media. Bo obecnie ma je praktycznie każdy! I wszyscy bombardują klienta swoimi usługami z poziomu on-line. A, że Facebook ucina zasięgi, a klient ma polubionych co najmniej 300-800 różnych stron, to pomyśl  teraz, co tak naprawdę dociera do Twojego potencjalnego klienta? Prawie nic!

Joanna Suchocka Warsztatowo

Joanna Suchocka Warsztatowo

Chyba, że jesteś mega specjalistką od promocji w sieci, wiesz jak przebić się ze swoją ofertą i bijesz w tym konkurencję na głowę! Wtedy szczere gratulacje! Możesz nie czytać dalej i iść spokojnie wypić kawę. Twój biznes jest bezpieczny.  A jeśli jednak nie jest to Twoja mocną stroną,  prowadzisz biznes lokalnie, szukasz klientów z okolicy lub chcesz pokazać, że za stroną www stoi człowiek nie robot,  to 

tworzenie wydarzeń off-line specjalnie dedykowanych dla Twoich  klientów, może okazać się żyłą złota!

A czemu?

1. Lubimy czuć się wyjątkowo! Lubimy relaks, rozrywkę i dobrą zabawę!

Nie muszę Cię przekonywać, że wszyscy lubimy czuć się rozpieszczani i wyjątkowi! Chcemy, i potrzebujemy czuć się po prostu dobrze. Cały dzień  pracujesz ciężko,  po powrocie do domu sytuacja wygląda podobnie.  Dalej masz pierdylion zadań do zrobienia.  W małej chwili relaksu, usiadłaś przed laptop, odpalasz facebook’a , a tam super informacja! W Twojej okolicy salon Spa, robi „Wieczorek piękności dla  WYJĄTKOWYCH kobiet” No kurcze, przecież to mnie zapraszają i jeszcze piszą, że limitowana ilość miejsc! Szybko  przełączasz się na ich wydarzenie, klikasz nerwowo, myśli kłębią się wokół jednego, czy zdążysz się zapisać i Wow! Udało się! Były miejsce wolne i to Ty! Ta wyjątkowa YXZ dostaniesz się na ten cudowny „wieczorek piękności dla WYJĄTKOWYCH pań” Ale jesteś szczęściara! Już oczami wyobraźni widzisz ten piątek, siebie w złotej maseczce. Zajadasz delicje, popijasz kawą i nie słyszysz tupotu stópek swoich dzieci…

Joanna Suchocka Warszatowo Gdańsk

Joanna Suchocka Warszatowo Gdańsk

Podoba ci się ta wizja? I wierz mi, spodoba się również Twoim przyszłym klientom. Wizja relaksu, odpoczynku i  beztroski zawsze będzie najlepiej sprzedającym się produktem!  Dlatego tworząc coś wyjątkowego dla swoich klientów- regularne spotkania lub warsztaty wykorzystujące produkty bądź usługi, które świadczysz, możesz być pewna, że klienci docenią ten gest! Bo oprócz płatnej usługi  bądź produktu dajesz im coś, czego konkurencja być może nie robi, a mianowicie

dajesz im doznania!

Dlatego nie bez kozery mówi się, że:

Nie należy obawiać się konkurencji, która sprzedaje produkty o 10% taniej niż my. Bójmy się takiej, która jest w stanie zapewnić klientowi lepsze emocje  i doznania od nas

 Jeśli sprzedajesz powiedzmy tkaniny do szycia, zorganizuj warsztaty przy maszynie, obowiązkowo przy kawie i ciasteczkach! Prowadzone regularnie, przynajmniej raz w m-cu , z pewnością przyczynią się do wzrostu sprzedaży w Twoim sklepie.

Joanna Suchocka Warsztaty szyciowe w Warsztatowie

Joanna Suchocka Strefa Kobiet

2.Tworząc wydarzenia off-line pokazujesz ludzką twarz, dajesz się poznać klientowi, jako ekspert.

Klient może z Tobą porozmawiać, doradzić się w ważnych dla niego kwestiach. Twoja firma, jawi się dla niego jako przyjaciel, i chce, żebyś była częścią jego życia. Jeśli zajmujesz się usługami, bądź sprzedajesz produkty, po które klient wraca regularnie, bo są mu niezbędne w codziennym życiu, zapraszanie go  na wydarzenia, to jak zaproszenie do zakupów. Przypomnienie, że jesteś, i zawsze coś dla niego masz! Robiąc wydarzenia jako ekspert z danej dziedziny, nie jesteś tylko „fikcyjnym ekspertem” który odpowiada z poziomu Facebook’a, ale potrafisz realnie zmierzyć się z pytaniem, problemem, bo za Tobą stoi wiedza i doświadczenie.

 3. Wydarzenia w REALU to dla Ciebie reklama plus dodatkowa forma zarabiania dla Twojego Biznesu.

Wzbogacając swoją ofertę o warsztaty, jak np. w przypadku firmy sprzedającej, jak wyżej pisałam tkaniny, korzyść z tego działania może być trzykrotna!

a) Płatne warsztaty = dodatkowe pieniądze.

b) Wzrost sprzedaży tkanin, bo z czegoś będą szyły..

c) Promocja sklepu poprzez lokowanie w zdjęcia produktu. Pokazujesz po warsztatach na stronie, co klienci mogą uszyć z tych pięknych tkanin, które oferujesz!

4. Wydarzenia to „Sprzedaż ze sceny” Siebie i swojego biznesu.

Szansa, że Twoją usługę bądź produkt, pozna mnóstwo osób naraz. Bez konieczności zwracania się do każdego z osobna. Pani Psycholog, która regularnie prowadzi  bezpłatne spotkania w REALU , dla zagubionych dusz, z pewnością zyska więcej klientów, niż pani, która reklamuje swoje usługi na wszystkich lokalnych portalach. Bo dała się poznać, klient ma szansę zobaczyć ją, posłuchać, czy wartości które wyznaje są mu bliskie. Nawiązują specyficzną więź, która rzutuje na ich dalsze relacje.

Joanna Suchocka warszaty szyciowe

Joanna Suchocka Warsztatowo

Nawet, jeśli Twój biznes, jest dla całej Polski lub nawet świata, warto tworzyć co jakiś czas spotkania offline lub być  ich współtwórcą. Wzbogacasz portfolio, pokazujesz, że jesteś ciekawym i kreatywnym człowiekiem.

5. W kupie siła. Współpracuj, dziel, i twórz wydarzenia z innymi partnerami, a zyski będą zwielokrotnione!

 Tworząc swoje wydarzenia offline, często zapraszam partnerów do współpracy, aby zwiększyć atrakcyjność spotkania i przyciągnąć większą liczbę osób. Praca w przygotowaniu spotkania, jest podzielona na parę osób, każda z nich ma określoną, równie ważną rolę. Po przez partnerów, wydarzenie jest bardziej nagłośnione, bo udostępnione  z poziomu wielu stron. A koszty reklamy, materiałów promocyjnych znacznie pomniejszone. Czyli, jeśli wydarzenie, nie jest celem samym w sobie, umiesz współpracować i masz niewiele czasu na  nie, wchodzenie w kooperatywę z innymi firmami, może przynieść wspaniały efekt!

Joanna Suchocka warsztaty

Joanna Suchocka Warsztatowo

Kreatywne dusze, doszukają się jeszcze więcej korzyści z prowadzenia działań offline . Dlatego do dzieła dziewczyny! Już dziś, pomyślcie nad tą formą promocji, bo w kolejnych artykule, będę pisać o tym, jak się przygotować tworząc pierwsze wydarzenie.

Joanna Suchocka

Joanna Suchocka Jestem mamą, żoną, optymistką, pedagogiem i event managerem.  Karmię się pasją i twórczością kobiet pomagając im rozwijać swoje biznesy i promować je poprzez eventy i warsztaty. Zapraszam Cię do wspólnego kreowania warsztatów w Strefie Kobiet.